کلاس ریاضی

آموزش مجازی ریاضی

کلاس ریاضی

آموزش مجازی ریاضی

درباره بلاگ
کلاس ریاضی

هدف از راه اندازی این وبلاگ آشنا کردن دانش آموزان با روش های نوین آموزشی در رشته ریاضی است.

طبقه بندی موضوعی

۲۸ مطلب در مهر ۱۳۹۲ ثبت شده است

۲۹ مهر ۹۲ ، ۰۷:۵۹

جمع اعداد متوالی

اکرم دولت آبادی

حال برای این که ببینید چه قدر در مبحث اعداد صحیح استاد شده اید، در ادامه مطلب به سئوالات پاسخ دهید.

 

اکرم دولت آبادی

دانش آموزان خوبم

سلام

بعد از انجام ۵ ازمون در تابستان گذشته،  اولین آزمون از موضوعات تدریس شده در کتاب هفتم در تاریخ چهارشنبه ۱/ ۸/۹۲ برگزار می گردد. ساعت اجرای آزمون از ساعت ۱۷( ۵ بعد از ظهر) الی ۱۹( ۷ بعد از ظهر) خواهد بود. 

امیدوارم در این آزمون نیز مانند آزمون های قبل موفق باشید.

            

اکرم دولت آبادی
۲۷ مهر ۹۲ ، ۱۸:۲۵

اعداد صحیح

با سلام ...

برای جمع و تفریق اعداد صحیح می توان از شیوه های زیر استفاده نمود .

نکته مهم در این آموزش استفاده از رنگهای سرد و گرم برای اعداد مثبت و منفی می باشد ...

رنگهای مخالف با هم خط می حورند و رنگ های مشابه با هم جمع می شوند .اکرم دولت آبادی
۲۷ مهر ۹۲ ، ۱۷:۵۹

جمع اعداد صحبح

Download 
Adobe Flash Player

برای استفاده از افکتهای صوتی بازی،بلندگوهای کامپیوتر را روشن کنید.

اکرم دولت آبادی
۲۷ مهر ۹۲ ، ۱۷:۵۶

جمع و تفریق اعداد صحیح

آموزش جمع و تفریق اعداد صحیح

سپاس مجدد از وبلاگ رهیار

برای همه دانش آموزان راهنماییموضوعات مرتبط: آموزش مجازی جمع و تفریق اعداد صحیح, آموزش اعداد صحیح, عدد صحیح
اکرم دولت آبادی
۲۷ مهر ۹۲ ، ۱۷:۵۶

مجموعه عددهای صحیح

  

الف: مجموعه عددهای صحیح

عدد صحیح:(integer)

صحیح به معنی تندرست، سالم و درست می باشد و هر یک از اعداد 0 , 1± , 2± , ... را یک عدد صحیح   می نامیم. مجموعه ی اعداد صحیح را با حرف z که از کلمه آلمانی Zahlen به معنی «عدد صحیح» گرفته شده است، نمایش می دهند. این مجموعه عبارت است از:

{ ... , 3+ , 2+ , 1+ , 0 , 1- , 2- , 3- , ...} = z

اکرم دولت آبادی

و این هم پاسخ سئوالات آزمون سوم

      http://sheklakveblag.blogfa.com/ پریسا دنیای شکلک ها     

اکرم دولت آبادی
۲۵ مهر ۹۲ ، ۱۴:۱۱

۱۰ روش ساده برای تقویت مغز

 

1 - کتاب بخوانید:

یک کتاب انتخاب کنید. کتابی با موضوعی کاملاً جدید. موضوعی که تاکنون در مورد آن اطلاعی نداشتید. هر هفته در یک موضوع جدید کارشناس و خبره شوید. با این کار نه تنها ورزش می‌کنید، بلکه به این همه ناشر و نویسنده ایرانی هم که بازاری برای فروش کتاب‌هایشان پیدا نمی‌کنند کمک می‌کنید.

2-  بازی کنید:

بازی راه بسیار خوبی برای مغز شماست که مهارت‌هایش را به امتحان بگذارد. سودوکو (جدول اعداد)، جدول کلمات، مکعبهای روبیک و بازی‌های الکترونیکی که این روزها در موبایل‌ها به وفور یافت می‌شوند، می‌توانند به بالا رفتن مهارت‌های مغز شما و تقویت حافظه‌تان کمک کنند.

این باز‌ی‌ها خودشان هم نوعی تفریح هستند. البته زمانی شما از این بازی‌ها بیشترین سود را می‌برید که روزی چند دقیقه با آنها وقت بگذرانید، نه ساعت‌ها.

3 -  از دست مخالفتان استفاده کنید:

هر از گاهی یک روز را اختصاص دهید قبه استفاده از دست مخالفتان.

اگر چپ دست هستید با دست راستتان در را باز کنید. اگر راست دست هستید تلاش کنید کلید را با دست چپ بچرخانید. همین کار ساده باعث می‌شود مغزتان راه‌های جدیدی ایجاد کند. ساعتتان را در دست چپتان ببندید تا یادتان بماند که از دست مخالفتان استفاده کنید.

4 -  شماره تلفن حفظ کنید:

این تلفن‌های امروزی هم گاهی دردسرنددر حافظه این تلفن‌ها می‌توان همه اطلاعات را ذخیره کرد. برای همین است که این روزها دیگر کمتر کسی شماره تلفن حفظ می‌کند، در صورتی که حفظ کردن شماره تلفن تمرین خیلی خوبی برای مغز است. هر روز یک شماره جدید یاد بگیرید.


5 - برای مغزتان غذا بخورید:

مغز شما به چربی‌های سالم نیاز دارد. روغن‌های ماهی، خشکبار، دانه‌های مغذی و روغن زیتون جزو این دسته از غذاها هستند. شروع کنید به خو.ردن این گونه غذاها و از خوردن چربی‌های اشباع شده پرهیز کنید.

6 - خرق عادت کنید:

اغلب مردم عادت‌هایشان را دوست دارند؛ وقت‌کشی‌ها و تفریحاتی که می‌توانند تا ساعت‌ها ادامه پیدا کنند. اما هرگاه چیزی تبدیل به طبیعت دوم انسان شد، دیگر مغز برای انجام آن انرژی نمی‌سوزاند.

اگر واقعا می‌خواهید مغزتان جوان بماند با عادت‌هایتان مبارزه کنید. درها را با دست مخالفتان باز کنید و دسرتان را قبل از غذا بخورید. همه این کارها باعث می‌شود مغزتان از خواب بیدار شود و دوباره دنیا را ببیند.

7 - از راه‌های متفاوت بروید:

به هر کجا که می‌خواهید بروید از راهی متفاوت و جدید بروید.همین تغییر کوچک در عادت‌های روزانه باعث می شود برای مغزتان در پیدا کردن مسیرها تمرین کند.

اگر همیشه از یک سمت خیابان راه می‌رفتید به سوی دیگر خیابان برودی. وارد مغازه‌های جدید شوید و خلاصه هر کاری که عادت‌های روزانه شما را می‌شکند انجام دهید.

8 -  یک مهارت جدید کسب کنید:

یادگیری یک مهارت کاری جدید باعث می‌شود بخش‌های مختلفی از مغز شما به کار بیفتد. با این کار حافظه‌تان هم وارد بازی می‌شود، شما مهارت‌های جدیدی یاد می‌گیرید که به شما کمک می‌کند کارهای متفاوت انجام دهید.

9 - فهرست تهیه کنید:

فهرست‌ها خارق‌العاده‌اند. تهیه فهرست به شما کمک می‌کند موارد مختلف را به هم پیوند دهید. فهرستی از همه مکان‌هایی که به آنها سفر کرده‌اید تهیه کنید. نام همه غذاهایی را که تاکنون چشیده‌اید روی کاغذ بیاورید.

از بهترین هدایایی که تا به حال دریافت کردید فهرست تهیه کنید. هر روز یک فهرست تهیه کنید تا حافظه‌تان شخم بخورد اما حواستان هم جمع باشد که خیلی به این فهرست‌ها تکیه نکنید. فهرست تهیه کنید اما بدون آن به خرید بروید. فهرست را وقتی استفاده کنید که هر چه به ذهنتان می‌رسید خریدید.

10 - یک تفریح جدید پیدا کنید:

یک مهارت جدید پیدا کنید که زیاد هم گران نباشد. عکاسی با دوربین دیجیتال، نقاشی، ساز زدن، روشی جدید در نوشتن می‌توانند گزینه‌های خوبی برای شما باشند.

 

اکرم دولت آبادی
۲۴ مهر ۹۲ ، ۱۱:۳۷

داستان " نگا ه ریاضی"

     نگاه ریاضی

                             

روزی چهار دوست تصمیم گرفتند برای تفریح به منطفه خوش آب و هوایی بروند. یکی از آن ها ریاضی دان ، دومی شیمی دان، دیگری فیزیک دان و جهارمی شاعر بود.

در یکی از قسمت ها گوسفندی را دیدند که در حال عبور از یک تپه سرسبز بود.دوست شاعر گفت: چه گوسفند سفید و زیبا و سر حالی... معلوم می شود این منطقه گوسفندان سر حالی دارد. اما بلا فاصله دوست شیمی دان گفت: نه، بهتر است بگو ییم در این در این منطقه گوسفندان سفید هم وجود دارد.

اما دوست فیزیک دان نظر دیکری داشت. او گفت: من فکر می کنم دقیق تر این است که بگوییم حداقل یک گوسفند سفید در این منطقه وجود دارد. ولی در آخر دوستی که ریاضی دان بود نطر خود را این گونه بیان کرد که فقط با اطمینان می توان گفت حداقل در این منطقه یک گوسفند سفید وجود دارد که یک طرف آن سفید است، زیرا ما طرف دیگر گوسفند را هنوز ندیده ایم.


اکرم دولت آبادی